Forum Warszawa i okolice:)

Pogadaj w stolicy. Nie tylko o Warszawie
Teraz jest Śr sty 17, 2018 9:04 am

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 6:53 am 
Obserwator

Jak wybierać dziecku zajęcia edukacyjne, żeby z jednej strony dziecko się rozwijało, a z drugiej nie zanudziło podczas takich zajęć?

PostNapisane: Pt lip 11, 2014 7:35 am 
Bywam tu

Hmmm... mądrze? ;)
Wydaje mi się, że najlepiej szukac takich zajęć, które jednocześnie bawią i uczą - jak wybierzesz stricte lekcje języka czy korki matematyczne, to dziecko rzeczywiście będzie sie nudzić, ale wystarczy połączyć różne formy edukacji i zabawy i od razu sytuacja się zmienia.
Weź przykład z zajęć organizowanych na Mokotowie przez Klub zgagula.pl - sa zajęcia logopedyczne np, ale w formie zabawy, są też ruchowo-muzyczne z el. kreatywnych zajęć, które sprawiają, że dziecko ma z tego autentyczna frajdę.

Moze coś w tym stylu?

PostNapisane: Pn gru 01, 2014 5:24 pm 
Bywam tu

Jeszcze jedna ważna kwestia - sprawdzajcie, gdzie odbywają się zajęcia.
Chodzi mi o kwestię higieny i ewentualnych zarazków.
Jak dla mnie, duży plus mają szkoły, czy kluby, które regularnie przeprowadzają ozonowanie ( tu więcej na ten temat: http://alergia-ozonowanie.pl/oferta-dla-zlobkow-i-przedszkoli). Wprawdzie nie jest to jeszcze regułą, ale na pewno warto podpytać. Może się okazać, że w ten sposób uchronimy dziecko przed wieloma chorobami.

PostNapisane: So sty 31, 2015 2:13 pm 
Bywam tu

to bardzo wazna kwestia. Jeszcze teraz jak zblizaja sie ferie warto dzieciom zorganizować takie dodatkowe nawet edukacyjne zajęcia by jakos dobrze spożytkowały wolny czas. Wiadomo ze nie każdą z nas na to stać. Dlatego ja niedawno czytałam pewien artykuł http://blog.dzieckoimy.pl/2015/01/ferie ... dzieckiem/ moze którejś z was tez przypadnie do gustu. Sama bardzo chce by moje dziecko pozytywnie sie rozwijało.

Strefa czasowa: UTC